Bastion Prague Restaurant

Jelikož už létu definitivně odzvonilo, je čas na kulturu. A stejně jako módní domy v tomto období zahajují všemožné fashion show svých kolekcí “fall winter 2017/18”, my zahajujeme sezónu napěchovanou kulturou a objevováním nových míst, restaurací, kaváren a bister v Praze. A i když jsme si letošní léto užívali plnými doušky, tak na podzimní #pragueliving se těšíme.

Bastion Prague Restaurant

Tuto naší osobní výzvu jsme zahájili v restauraci Bastion (celé jméno Bastion Prague Restaurant), a to ku příležitosti oslavy 40. narozenin nám blízké osoby. Místo jsme si nevybrali náhodně, měli jsme pro oslavence připravený program. Večeře (spíše pozdní oběd) v nějaké pěkné restauraci na zajímavém místě (splněno), poté lóže a divadelní hra Pygmalion v Divadle na Vinohradech (doporučujeme) a pak už volná zábava a přesun do baaaru (což už až tak moc nedoporučujeme, chcete-li prožít následující den aktivně 😀 ).

Vraťmě se ale ke zmiňované restauraci Bastion. Už samotný příjezd taxíkem vám napoví, že místo kde se restaurace nachází bude stát za to. A pokud máte rádi nekončící výlohy s výhledem do zahrady na zapadající slunce, strohý moderní interiér (beton, sklo), pak se vám tato restaurace bude jistě zamlouvat. Jak moc je restaurace Bastion Prague Restaurant mezi lidmi oblíbená říct nedokážeme vzhledem k brzké hodině, pro kterou jsme se vlivem navazujícího programu (divadlo) rozhodli. Zarezervovali jsme si stůl na čtvrtou hodinu, abychom si mohli vychutnat servírované chody a užít zdejší atmosféru za doprovodu příjemné zvukové kulisy a zapadajícího slunce. Samozřejmě dobré červené víno nesmělo na oslavě kulatin chybět 🙂 Restaurace má poměrně pestrý vinný lístek, takže každý si zde jistě přijde na své. Snad bychom v tomto ohledu vytkli pouze jediné, a to špatné zásobování. Možná jsme se pouze trefili do špatného dne a z nápojového i vinného lístku, ať jsme ukázali na na cokoli, skoro vždy jsme vybrali položku, kterou sklad v ten den neoplýval. A odpověď pana číšníka v daný okamžik v podobě nemístného jízlivého žertíku nastalé situaci moc nepřilepšila. Začátek tedy nebyl úplně dle našich představ, ale dali jsme tomu šanci a objednali si z jídelního menu. A jelikož se nám příčí, respektive spíš se cítíme hloupě v restauracích této cenové kategorie fotit vše co máme na talíři 🙂 , můžeme se pochlubit pouze jedinou pořízenou fotografií hlavního chodu. Prezentace i chuť vybraných pokrmů byla velice dobrá. Ovšem zvolené červené víno Pinot Noir z českého vinařství Arte Vini tomu nasadilo korunu. Toto vinařství rozhodně doporučujeme, i těm kteří preferují spíše bílé víno. Snad jen škoda, a opět narážíme na špatné zásobování, že byla k dispozici pouze jedna láhev Pinot Noir této značky. Což je na takovou restauraci poměrně zarážející. Tak snad to byl pouze ojedinělý případ, adresa i prostory restaurace si určitě zaslouží početnou návštěvnost a spokojené zákazníky 🙂

P.S. Odkaz na vinařství Arte Vini se zmiňovaným Pinot Noir naleznete na konci tohoto článku, stejně tak jako odkaz na restauraci Bastion.

Doporučené odkazy:

/ České vinařství Arte Vini /

/ Pinot Noir z vinařství Arte Vini /

/ Bastion Restaurant Prague /

Follow:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.