Turistická stezka Karlštejnskem | Středočeský kraj

Tip na víkend : Cesta z města na hrad Karlštejn. Jsou tu dvě varianty jak se k hradu dostat. První a pohodlnější variantou je jak jinak než doprava autem, které můžete zanechat na parkovišti přímo pod hradem. Pokud však máte za sebou náročný pracovní týden a toužíte se trochu protáhnout, provětrat hlavu a přijít na jiné myšlenky, pak by se vám mohla líbit spíše druhá pěší varienta. My jsme pro vás zdokumentovali jednu z našich oblíbených turistických stezek v této oblasti (Karlštějnsko, Středočeský kraj). V tomto článku naleznete jak fotky z našeho “pochoďáku”, tak popis a video. Díky tomuto materiálu si snad budete moci snadno představit, co od stezky očekávat.

Výlet Karlštejnskem, Středočeský kraj

K mapování trasy, času i náročnosti jsme si jako pomocníka zvolili hodinky s GPS – značka SUUNTO. Více o těchto hodinkách v dalším našem postu (sekce TIPS & REPORTS).

Startovací bod

1 – My jsme výlet zahájili z Radotína, kam jsme se dopravili autem, které jsme nechali na vyznečeném místě na mapě. Poté jsme se vydali na nedalekou autobusovou zastávku, kde jsme nastoupili na autobus číslo 255, abychom si trasu přeci jen trochu ulehčili. Tím jsme se vyhli oblasti, která pro pěší turistiku není uplně vábivá.

Výlet Karlštejnskem, Středočeský kraj

2 – Na vyznečeném místě jsme zanechali auto a šli na zmiňovanou nedalekou autobusovou zastávku.

Výlet Karlštejnskem, Středočeský kraj

3 – Autobusem jsme se nechali odvézt na zastávku Maškův mlýn, odkud jsme už pak pokračovali pěšky až k hradu Karlštejn.


Výlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský krajVýlet Karlštejnskem, Středočeský kraj

4 – Potom co jsme dorazili na hrad Karlštejn, jsme si dopřáli zasloužený odpočinek u kávy v jedné místní kavárně obsypané turisty. Zpátky k našemu autu jsme se už nechali odvézt vlakem. Zastávka je opět hned pod kopcem hradu. Což přišlo po tak dlouhé trase vhod. Vlak nás odvezl přímo k místu, kde jsme zanechali naše auto. Výhodou této dopravy? Rychlá, levná a frekvence každých cca 15 minut.

Výlet Karlštejnskem, Středočeský kraj

INFO K TRASE

Výlet Karlštejnskem, Středočeský kraj

Trasa je dlouhá cca 17,3 km.


Podrobnou interaktivní mapu, včetně itineráře celé TRASY naleznete na tomto odkazu >> ZDE <<


Follow:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.