Každoroční jarní výšlap na Karlštejn

KARLSTEJN JARO 2017

Již po čtvrté, a zatím se nám tento každoroční jarní rituál daří dodržovat, nazujeme botasky, oblečeme pohodlné kalhoty a vyrazíme směr Radotín, kde zanecháme auto a dál už jdeme po svých až na hrad Karlštejn.

KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017

Cesta je to dlouhá, ale pěkná. I když závěrečný pochod přes nekonečně dlouhou louku je už trochu náročnější a nohy se už tak trochu pletou. Možná je to tím, že se už člověk vidí, jak sedí s kávou či dobrým vychlazeným drinkem pod hradem Karlštejn. Ještě aby ne, tomuto rituálu říkám výšlap, možná bych jej měla přejmenovat na pochoďák, neboť cesta je dlouhá téměř 25km. A celé to jdete po svých, na žádné přibližovadlo ani nemyslete. Naštěstí se jde „jen“ na Karlštejn, z Karlštejna už se vezeme hezky pěkně vlakem zpět do Radotína. A podívaná je to nádherná, Čechy mají skutečně krásnou krajinu a já bych nechtěla žít nikde jinde, jsem nacionalista.

KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017

Před rokem, konkrétně v květnu 2016, jsem tento „pochoďák“ přidávala na náš blog se spoustou fotografií. Tehdy jsme byli ještě maniaci do trackování naší trasy pomocí hodinek Suunto. Možná s tím opět začneme, je fajn si ukládat vlastní trasy (ať pěší či cyklo) a časem si je projít/projet znovu. Navíc člověk i vidí kolik toho ten den nachodil/ujel, a to je pro lidi, kteří jsou posedlí statistikami úžasná hračka 😀

KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017

V letošním článku jsem přidala méně fotografií, abych se zbytečně moc neopakovala. A pokusila jsem se najít takové, které vám naší trasu pomohou zase o něco více dokreslit.

KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017

A návrat k autu, kdy se už smrákalo. Byla to celkem náročná turistika. Ostatně jako vždy 😀

KARLSTEJN JARO 2017KARLSTEJN JARO 2017

Follow:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.