Lázeňské městečko Třeboň

O vánočních svátcích jsme navštívili zasněžené lázeňské městečko Třeboň.

trebon_namestitrebon_rybnikProšli jsme se kolem rybníka ke Schwarzenberské hrobce, poté zámeckým parkem zpět a úplně náhodou jsme narazili na malou restauraci, která nás zaujala svými za okny plápolajícími svíčkami. O uvítacím tablu před vstupem s velmi zajímavou nabídkou jídelního menu ani nemluvě. Po přečtení tamní nabídky jsme neváhali ani vteřinu a vešli plní očekávání dál. Už při vstupu do restaurace nás překvapil její interiér, který by člověk v tak malém městečku vskutku nehledal.

Restaurace Šupina Třeboň

Okamžitě na nás dýchla velice příjemná atmosféra za doprovodu nevtíravé hudby, která v daný moment celý prožitek velmi pěkně dokreslila. Uchvátila nás i volba barev interiéru, které spolu velmi vkusně ladily. A personál? Milý a vstřícný, okamžitě se nás ujal a usadil ke stolu.

A čím nás zaujalo menu?? Skvělou nabídkou výběru čerstvých sladkovodních ryb z místního chovu, filetovaných přímo v den spotřeby. Mě osobně učarovala rybí polévka a štika s růžičkovou kapustou. I ostatní vyzkoušeli nabídku ryb a všechny byly víc než vynikající. Kapr s lehkým bramborovým salátem, candát s dýňovým pyré, sumec, okoun, amur aj. V případě této restaurace rozhodně nešlápnete s jakýmkoli výběrem vedle.

Restaurace Šupina TřeboňÚprava ryb je na vysoké úrovni, srovnatelná s restauracemi např. v Praze a jinde ve světě. Restaurace samozřejmě myslí i na ty, kteří rybí pokrmy nejedí, takže si vyberou opravdu všichni. Nedílnou součástí nabídky jsou předkrmy, deserty a kvalitní nabídka českých vín.

Restaurace Šupina TřeboňUrčitě je to odvážný krok otevřít v malém městě výbornou a gastronomicky správně pojatou restauraci jako je právě tato. Proto zajeďte a její majitele podpořte, aby takových počinů bylo v naší krajině mnohem více 🙂

Malá restaurace ŠUPINKA je součástí větší a známější restaurace Šupina. A určitě stojí za návštěvu, už jen kvůli kvalitnímu gastronomickému zážitku.

My tuto restauraci vřele doporučujeme!

#SexNaTalíři 🙂

www.supina.cz

Follow:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.