LIVING FORUM | DOX

LIVING FORUM A INTERIER ROKUMenší report z dnešní události pod názvem LIVING FORUM & Interiér roku 2016.

Forum probíhalo celý den a program byl poměrně pestrý. Série několika krátkých přednášek odstartovala už v 10:00. Každá přednáška trvala maximílně 30 minut, což byl velice dobrý tah pořadatele. Přednášející, pokud obsah jeho přednášky byl alespoň z části zajímavý, si tak dokázal udržet pozornost a zájem okolních posluchačů. Musíme přiznat, že některé přednášky byly zajímavé, jiné méně. Ty co náš zájem nezískaly připomínaly spíše marketingovou propagaci značky výrobce za doprovodu ódy pějících jejich obchodních zástupců.

Zhruba v polovině celé události byla hodinová pauza na občerstvení v podobě připraveného bufetu a celým prostorem známého centra současného umění DOX se linula příjemná hudba.

LIVING FORUM A INTERIER ROKU

Po pauze navázal svou krátkou přednáškou mladý architekt z Portugalska Francisco Miguel Salgado Ré, zakladatel a partner AND-RE studia. Miguel je sice mladý, přesto velice úspěšný architekt. Získal například tituly v architektuře (FAULP, Porto, 2005) a umění (Soares dos Reis School of Visual Arts, Porto, 1999). Jeho přednáška na téma “JE SVĚT ARCHITEKTURY SKUTEČNÝ?” patřila k těm zajímavějším, které zasluhovali pozornost. Podtitulem přednášky: Jak architektura a design může přispět k novým k řešením současných problémů humanizmu a udržitelnosti?  Jak kreativní disciplíny přispívají k lepšímu světu? A jak tyto teorie architekti uplatňují v dnešní portugalské praxi?

Bohužel po originální a zajímavé přednášce Miguela následovalo několik oněch spíše marketingových propagací výrobců. Což nás zlomilo a z fóra jsme odpochodovali ven za sluncem a kávou vzhledem k odehrávajícímu se letnímu počasí mimo zdi DOX.

Follow:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.