Report ze Salone Del Mobile 2016

Salone Del Mobile.Milano

Co to vlastně je Salone del Mobile.Milano? Salone del Mobile.Milano je veletrh, který se každoročně koná v italském městě Milán v komplexu Fiera Milano, obvykle probíhá v dubnu a trvá 5 dní. První veletrh se konal roku 1961 s prvotním zaměřením pouze na italský nábytek a bytové zařízení, jakožto prostředek pro jejich propagaci a podporu exportu. Pro velký zájem a oblibu, se tento veletrh v průběhu let rozrůstal tak, že do dnes zde představilo na 13 000 společností, které jsou zainteresovány v globálním nábytkářském průmyslu, a to za účelem předvedení svých produktů a jejich novinek. Což znamená, že na tomto veletrhu své produkty představují různí návrháři nábytku, osvětlení, koupelen, kuchyní, bytových doplňků či textilu. Není tedy překvapením, že v současné době se již jedná o největší veletrh svého druhu na světě.

Současný veletrh se rozkládá na ploše téměř 230 tisíc metrů čtverečních a obsahuje až 2500 firem, spolu s 700 mladými návrháři. Návštěvnost je téměř 270 000 návštěvníků ze 150 zemí světa. Pořádání a organizování veletrhu má na starost Cosmic S.p.A. člen ICSID (Mezinárodní rada společností průmyslového designu) a ADI (Sdružení pro průmyslový design).

My jsme poprvé tento veletrh navštívili v roce 2013 a stálo to opravdu za to. Proto jsme si tuto akci nenechali ujít ani letos! Do Milána jsme se rozhodli dopravit letadlem, jelikož je to pohodlnější a rozhodně nejrychlejší způsob. Po příletu zhruba v 8:30 na milánské letiště, jsme se vydali na autobus, který nás za 10 euro odvezl přímo na místo konání veletrhu, tedy do Fiera Milano. Cesta byla díky nekonečným kolonám aut poměrně dlouhá, ale i to nám neubralo na dobré náladě 🙂 Po výstupu z autobusu (cca v 10:30) se nám naskytnul pohled na gigantické výstaviště spolu se záplavou natěšenců, kteří stejně jako my toužili vidět absolutně vše co si pro letošní rok na nás připravili páni designeři z celého světa.

Pokud se budete chystat navštívit příští ročník, rozhodně doporučujeme zakoupit online vstupenky přímo na stránkách Salone del Mobile.Milano. Na kasách pro prodej na místě byla neskutečná fronta lidí, a mohlo by se vám tak velice jednoduše stát, že by se vám krásný zážitek proměnil v maraton v čekání ve frontě na vstupenku. My jsme naštěstí byli prozřetelní a online ticket si zakoupili ještě před odletem. Pak už nám stačil mobilní telefon, ze kterého si čtečka u vstupu pohodlně sejmula kód a my byli vpuštěni do džungle designu a interiéru. Po překonání vstupní brány, jsme ihned zapadli do haly číslo 1.  V této hale se nacházel luxusnější sortiment nábytku (bytového interiéru) – Classic.

Salone Del Mobile.Milano

Hall 1 | Classic

Obrovké kóje uvnitř haly 1 – Classic, ve kterých byl nábytek vystavován, nám připadaly spíše jako jednotlivé pokoje nějakého honosného zámku. Člověk si při vstupu do kójí rozhodně nepřipadal jako na veletrhu nábytku, ale spíše jako na návštěvě u nějakého ropného magnáta. V této sekci se interiéry velice blížily stylu Arabských Emiratů – těžkopádný nábytek, lesklé povrchy, drahé látky a koberce, kudrlinky apod. Takže ti z vás, kteří navštívili Dubaj a vzhlédli se v jejich interiérech, by byli určitě unešení a nevěděli by kam dřív skočit. Musíme však uznat, že i když tomuto stylu moc neholdujeme, určitě se nám tu hodně věcí moc líbilo a rozhodně jsme se nechali inspirovat některými věcmi, které nesly prvky klasického s moderním designem. Prostě MODERNÍ KLASIKA.

Salone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.Milano

Jakmile jsme opustili halu číslo 1, už se blížil čas oběda. Zašli jsme tedy do venkovního bistra, kde jsme po zaplacení 20 euro mohli sníst co hrdlo ráčelo. A jelikož jsme se nacházeli v Itálii, k výběru byly jen ty nejlepší sýry, proscuitto, salami a další laskominy, od kterých jsme museli alespoň vždy kousíček ochutnat.

Salone Del Mobile.Milano

Konec řečí, zde je průřez z našeho dne stráveného na veletrhu Salone Del Mobile.Milano

Na úvod jedno krátké video a pak smršť fotografií, kterých je opravdu mnoho, tak občas dejte protáhněte váš ukazováček 🙂

Salone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.Milano

Aaaaa pozor, našla se tu i naše česká chlouba

Villa Tugendhat, Brno | Ludwig Mies van der Rohe

Salone Del Mobile.MilanoSalone Del Mobile.Milano

Odkazy, které by se vám mohly hodit

Follow:

Leave a Reply