Serfaus, Fiss, Ladis | Tirol

Serfaus, Fiss, Ladis | Austria

Serfaus, Fiss a Ladis o Velikonocích

Tip na příští zimu? Obce regionu Serfaus – Fiss – Ladis v rakouském Tyrolsku. My jsme tento region navštívili o letošních Velikonocích a stálo to opravdu za to. Vydařilo se nejen počasí, kdy jsme měli po celou dobu oblohu zalitou sluníčkem, ale i sněhové podmínky byly skvělé. Na to, že jsme mohli lyžovat pomalu jen v mikinách, byl stav sjezdovek jak za lednového ježdění. Za což lze vděčit poloze střediska, které se nachází v nadmořské výšce 1 200 – 1 400 metrů. Mimo jiné se o Serfaus – Fiss – Ladis mluví jako o nejslunnějším místě celého Tyrolska, což můžeme jednoznačně potvrdit.


Z prahy do Serfaus 640 km za 6 hodin bez pauzy na občerstvení. Trasa: Plzeň – Mnichov – Innsbruck – Serfaus.


Serfaus, Fiss, Ladis | AustriaSerfaus, Fiss, Ladis | AustriaSerfaus, Fiss, Ladis | Austria

V den našeho pozdního příjezdu bylo na místní poměry netypicky zataženo a večer dokonce hustě sněžilo, takže druhý den na nás čekalo překvápko, freeride! Středisko je k němu jako stvořené a k freeridingu přímo vybízí. Co víc? Freeride je zde bezpečný, všude kolem jsou otevřené kopce, žádné stromy a najdou se tu i místa bez skal, což jsem například já jakožto naprostý začátečník uvítala a nebála se po dlouhé době zkusit freeride taky.

Serfaus, Fiss, Ladis | Austria


Užitečné odkazy


Serfaus, Fiss, Ladis | AustriaSerfaus, Fiss, Ladis | AustriaSerfaus, Fiss, Ladis | Austria

Pokud člověk nezastihne večerní sněhovou nadílku před dnem D tak jako my, a není tak možnost zkusit freeride, pak je tu k dispozici 212 km sjezdovek všech obtížností.

Serfaus, Fiss, Ladis | Austria Serfaus, Fiss, Ladis | Austria

Mimo jiné jsou tu i apres ski bary či občerstvení s bohatou nabídkou. Vyzkoušeli jsme zhruba čtyři místa a rozhodně nebyl prostor ke stížnostem, spíš naopak.

Serfaus, Fiss, Ladis | Austria

Na popíjení po ježdění jsme si zamilovali jednu příjemnou zrekonstruovanou hospůdku těsně na konci sjezdovky. Vyhřívali jsme se na alpském sluníčku s šálkem kávy a nesměl chybět ani můj tak zbožňovaný Aperol Spritz. Těch padlo hodně, ještě že hospoda stála těsně pod kopcem, jízda dolů by byla určitě zajímavá a dost vláčná.

Aperol Spritz, Serfaus, Alps

Po alkoholickém dýchánku a dni stráveném na kopci jsme se přesunuli do hotelového wellness pro trochu relaxace a hlavně regenerace namožených stehenních svalů. K tomu nám velice dobře posloužil pětihvězdičkový hotel Cervosa, ve kterém jsme byli ubytovaní, a který si zmíněný počet hvězdiček vysloužil především pro své obrovské wellness. Viz plánek celého hotelového wellness >> Klikni ZDE. Musím přiznat, že naplánovat si prodloužený víkend v rakouských alpách na konci března nebylo vůbec od věci. Wellness hotelu totiž umožňoval menší opalovací plácek s venkovním vyhřívaným bazénem, kterého jsme okamžitě velice rádi využili. Byl to moc pěkný zážitek, koupat se v březnu venku a z bazénu koukat přímo na zasněžené vrcholky hor, které jste ještě před necelou hodinou sjížděli. Co bylo vůbec k neuvěření? Opalování v plavkách na horském slunci v tomto období? Pro mě a mé spolucestovatele to byla nová zkušenost, tato příležitost se nám ještě nikdy předtím nenaskytla a stála opravdu za to. Chill na slunci a výhled na vrcholky hor mi zhatily pouze schnoucí plavky, které mi mimochodem zkazily i následující foktu, která by za jiných okolností nevypadala až tak špatně. Ale proč ne, podělím se s vámi i o ni 😀

Chill v Serfaus na konci března

Mimochodem, hotel Cervosa letos slaví 50 let od svého otevření.

Hotel Cervosa Wellness

Follow:

Leave a Reply