Vila Pernikářka | Nový dům 2014 – 2016

Ing. Arch. David CAIS
Nová etapa: 2014 – 2016

_DSC3887 (2)

Novostavba domu je vedena ve stejné půdorysné stopě původní stavby. Avšak novým dispozičním řešením dům získal komfort pro vícečlennou rodinu, kdy zde společně mohou žít až dvě generace. Proto je kladen velký důraz na zmíněné zázemí domu, technickou obslužnost a nadčasovost vybavení interiéru. Pro exteriér je určující zejména slunce, jeho denní poloha a orientace na Šárecké údolí. Vjezd do podzemní garáže je umístěn tak, aby co nejméně rušil pohledy do zahrady z horních pater domu.

JEDNOTLIVÁ PODLAŽÍ

I.PP

Celý dům je podsklepený. V přízemí domu je garáž pro 6 větších osobních vozů typu SUV s možností parkování ještě dalších dvou menších vozů či motocyklů apod. Ve zbylém prostoru 1.PP je umístěno veškeré technické zázemí (prádelna , sušárna, server, trezorová místnost aj.). Do suterénu domu se vchází samostatným vstupem, který může být určen např. pro obslužný personál a servis.
Zároveň je v tomto prostoru umístěna sprcha s toaletou, která je určena personálu domu, či k mytí kol, golfového vybavení, kočárků a jiných. Z jednotlivých pater je do prádelny zřízen shoz na špinavé prádlo. Dům je také vybaven výtahem, který zvyšuje komfort obyvatel domu a jeho obslužnost.

I. NP

Toto patro je pojato jako společenské, určené k setkávání celé rodiny. Současně je zde vybudován hlavní vstup do domu, kudy mohou vcházet jak návštěvy, tak samotní obyvatelé domu nevyužívající v daný moment pohodlí svého vozu. U vstupu je navržena velkorysá šatna s úložným prostorem pro obuv, kabáty apod. Za tímto prostorem se nachází vchod do obytné zóny a pracovny, která má samostatný vstup z chodby. Celé toto patro bylo cíleně navrženo jako velkoryse pojatý otevřený prostor pro každodenní setkávání s rodinou.
Je zde umístěna prostorná kuchyň s veškerým potřebným zázemím. Kuchyň plynule přechází do jídelny, kde je umístěn stůl pro 6 – 12 osob. Z jídelny je možno přejít do obývací místnosti či naopak do knihovny, která navazuje na pracovnu. Ta je propojena s obytnou částí otočným systémem dělící stěny. Celé patro využívá také teplo z krbu, který je ve středu tohoto obytného patra. Skoro ze všech částí patra je vchod na terasy, které jsou přizpůsobeny východu a západu slunce.

II. NP

Druhé patro je dispozičně rozdělené do tří hlavních ložnic, kdy každá z nich disponuje svojí vlastní koupelnou, toaletou a šatnou.

III. NP

Třetí patro je prozatím koncipováno jako volnočasové. Což znamená, že zhruba pro polovinu tohoto patra je zde navržena sauna, relaxační místnost a privátní SPA. V druhé polovině je možnost vybudování dalších dvou ložnic se společnou koupelnou nebo samostatné 2KK s koupelnou. Zároveň se nabízí možnost toto patro vybavit fitness stroji.

 

EXTERIER DOMU

Jak zde již bylo zmíněno výše, co se týče pohledové části původní vily, je novostavba téměř její věrnou kopií. Neboť bylo ponecháno původní členění fasády spolu se sklonem střechy, která je nyní však obohacena o zvětšené okenní otvory. Bylo také ponecháno původní umístění vjezdu do podzemní garáže, který nijak nezasahuje do zahrady a nenarušuje tak ani urbanismus okolní zástavby Hanspaulky.

 

POUŽITÉ MATEIÁLY

stavba

STAVBA

Železobetonová monolitická konstrukce o tl. převážně 200 mm. Suterénní a základová konstrukce v tl. 300 mm. Bude zateplena polystyrenem GRAY WALL tl. 220 mm.

okna

OKNA

Hliníková okna s použitým německým profilem Heroal, vyznačující se skrytými panty/ závěsy. Skleněné výplně – trojsklo Ug = 0,6, barva dle vzorníku RAL světle krémová. Všechna okna mají předokenní hliníkové žaluzie. V přístavbě domu jsou velkoplošné hliníkové posuvné dveře.

krov

KROV & STŘECHA

Lepené smrkové trámy krovu v kartáčované úpravě. Krov je zateplen polyuretanovou izolací v tl. 160 mm. Střešní krytina TONDACH – pálená-glazurovaná v barvě červenohnědé. Rakouský výrobce.

 

DALŠÍ VYBAVENÍ DOMU

  • Kamerový a zabezpečovací systém,
  • Větrná čidla žaluzií,
  • Podlahové vytápění,
  • Plynový kotel Vailant se zásobníkem na vodu 300 L,
  • Slabo a silnoproud s inteligentní domácností (vybírá se dodavatel),
  • Automatická závlaha domu,
  • Nasvícení domu,
  • Sadové a keřové úpravy,
  • Vyhřívaný vjezd do garáže, terasy.

 

Dům po dokončení bude plně vybaven dřevěnou podlahou, veškerým nábytkem, kuchyňskou linkou, jídelnou, sedací soupravou, krbem, vybavená bude i pracovna. V ložnicové části bude kompletně zařízená master bed, ale i ostatní pokoje. Ve 3. NP bude vybudované SPA, sauna se zázemím. V celém domě budou hotové truhlářské práce zpracované dle vlastního návrhu a pod vlastní značkou, s použitím dřevin dubu. Truhlářské práce budou ve vysoké kvalitě, stejně tak použité dlažby a malby, závěsy a doplňky dovážené podle koncepce domu ze zahraničí.

_DSC3888 (2)_DSC3890 (3)_DSC3895 (2)_DSC3900 (3)_DSC3906 (3)_DSC3910 (3)_DSC3912 (2)_DSC3916_DSC3929 (3)_DSC3930 (2)_DSC3932 (2)_DSC3934 (2)_DSC3936_DSC3938 (2)_DSC3939 (2)_DSC3941 (2)_DSC3944_DSC3952_DSC3956 (2)_DSC3961 (2)

Follow:

Leave a Reply